Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 50,00 zł
2018-11-14

Aranżacja małej łazienki - jak zagospodarować niewielkie przestrzenie?

Najważniejszy jest projekt


Trudno mówić o posiadaniu funkcjonalnego wnętrza, jeśli nie będziemy mieć przygotowanej wstępnej wizji. Nie od dziś wiadomo, jak ważnym elementem jest odpowiednie zaplanowanie i rozmieszczenie potrzebnych urządzeń w taki sposób, aby korzystanie z łazienki było jednocześnie praktyczne i użytkowe. Źle rozstawione sprzęty mogą niestety skutecznie temu przeszkodzić. Małe przestrzenie wymagają mądrych decyzji oraz kompromisów, które przybliżą do stworzenia komfortowego pomieszczenia, nawet jeśli będzie ono mikroskopijnych rozmiarów.

Jak dobrać sanitariaty?


Czy mała łazienka musi oznaczać wybór najmniejszych urządzeń sanitarnych? Oczywiście, że nie! Na cóż bowiem zda się najmniejsza umywalka, jaka znajduje się na rynku, jeśli każdego dnia będziemy z uporem maniaka rozchlapywać wokół niej wodę? O wiele lepszym rozwiązaniem będzie uprzednie dokładne wymierzenie dostępnej przestrzeni i na tej zasadzie dobranie sprzętu, które zarówno walorami użytkowymi, jak i praktycznymi należycie spełni swoją rolę.
Bardzo podobnie sprawa wygląda w przypadku wanny. W powszechnej świadomości osób posiadających małą łazienkę pokutuje pogląd, że jedynie wybór prysznica okazuje się najrozsądniejszą propozycją. Czy, aby na pewno? Jakie zdanie na ten temat będą mieli miłośnicy długich i relaksujących kąpieli? Małe wnętrze jest sztuką kompromisów i zarazem źródłem aranżacyjnych sztuczek. Doskonałym rozwiązaniem jest bowiem instalacja niedużej wanny, która wzbogacona o szczelny parawan, pozwali cieszyć się urokami prysznica. Z takiego pomysłu szczególnie chętnie korzystają rodziny z małymi dziećmi.

Przechowywanie

aranżacja małej łazienki


Problem pomieszczenia wielu kosmetyków i akcesoriów do codziennych czynności kosmetycznych i higienicznych skutecznie rozwiążą szafki i regały podumywalkowe. Z jednej strony stanowią pojemne miejsce do przechowywania, z drugiej zaś zasłaniają podłączenia instalacji wodnej. Co więcej, wiszące umywalki, jako że odsłaniają podłogę, tworzą optyczne wrażenie przestronności. A przecież właśnie o to chodzi w małych wnętrzach!

Co z tą pralką?


Sytuację niewielkiej łazienki, oprócz małej powierzchni, dodatkowo utrudnia konieczność umieszczenia pralki. I choć w sprzedaży pojawia się coraz więcej oryginalnych i przyjemnych dla oka modeli, urządzenie dla wielu osób nie stanowi rodzaju dekoracji. Dlatego poszukują sprytnych sposobów na jej ukrycie w zabudowie łazienkowej. Rozwiązań jest wiele. Wszystko uzależnione jest od układu pomieszczenia oraz powierzchni. Najczęściej pralka zostaje zabudowana w jednej linii z zabudową umywalki, wykorzystując przy tym modele typowo przeznaczone do tego celu.

Każda, nawet najmniejsza przestrzeń może być tak zagospodarowana, aby spełniała wszystkie potrzeby - korzystających z niej - domowników. Wymaga jedynie zastosowania praktycznych rad oraz aranżacyjnych sztuczek, które pozwolą wycisnąć z niej maksimum funkcjonalności.
pixel