Opinie o Nas
2018-08-28

Aranżacje nowoczesnych łazienek

Jest jednak pewna zasada: będzie dobrym wyborem w domu, w którym faktycznie żyje się według domeny minimalizmu. W innym przypadku może okazać się, że nagle mamy za mało miejsca na stojące kosmetyki czy schowanie wszystkich niezbędnych produktów chemicznych. Sprawdźmy zatem, co charakteryzuje minimalistyczną łazienkę… i dlaczego uważana jest ona za bardzo wygodną!

Wygoda w parze z jakością

Na początek warto zaznaczyć, że styl minimalistyczny nie oznacza spartańskich warunków. Dzięki temu możemy zyskać wszystkie możliwe wygody bez poczucia przesady w wystroju wnętrza. Wraz z minimalizmem zwraca się dużo uwagi na jakość produktów – jest ich mniej, są one prostsze, ale jednocześnie wykonane z wytrzymałych, sprawdzonych materiałów. Z tego powodu najwyższej klasy ceramika jest zdecydowanie pożądana we minimalistycznej aranżacji nowoczesnej łazienki. Jeśli stawiamy na dodatki, to będą one miały raczej charakter praktyczny. Zaliczymy do nich np. wieszaki na ręczniki w prostym stylu czy wystające elementy armatury łazienkowej, które same w sobie odciągają wzrok od prostego, geometrycznego stylu łazienki.

Meble ozdobą samą w sobie

Tutaj dochodzimy do kolejnego punkt – w minimalistycznej aranżacji nowoczesnej łazienki nie może zabraknąć niezbędnych mebli w ciekawym stylu. Chodzi o to, aby były one ozdobą samą w sobie, co wykluczy konieczność wybierania dodatków, a jednocześnie sprawi, że łazienka wygląda elegancko, schludnie oraz ma swój własny charakter. Najczęściej wybierane są meble łazienkowe wykonane ze szkła, wysokiej jakości PCV albo stali nierdzewnej. Dobrym sposobem na dodanie wnętrzu „pazura” będzie wybór drewna jako elementu albo podstawowego materiału, z którego wykonane są meble. Dobrym sposobem będzie też wybór właściwego oświetlenia. Minimalistyczna łazienka może schować światła np. w listwach LED czy przy ramach luster i obudowie wanny.

Dobrana kolorystyka – maksymalnie trzy kolory

Podstawową zasadą minimalizmu w każdym wnętrzu jest zastosowanie maksymalnie trzech kolorów. Pozostaje pewna dowolność co do ich wyboru; popularne są zarówno łazienki z jednym, dominującym, chłodnym odcieniem, jak również achromatyczne. Zazwyczaj wykorzystuje się po prostu biel i szarość, jako że są one również dość funkcjonalne, gdy chodzi o sprzątanie. Dodatek czerni sprawdzi się przede wszystkim w większych łazienkach, gdzie dostęp ma naturalne światło. Wyborem dla odważnych jest łazienka jednokolorowa, najczęściej cała biała albo cała czarna. Wybór tych dwóch kolorów wynika z kwestii praktycznej: trudno jest znaleźć wyposażenie z zakresu armatury łazienkowej w innych barwach.

Łazienka minimalistyczna może być elegancka, modna oraz praktyczna. Przy jej tworzeniu warto wybierać proste formy, wysokiej jakości materiały oraz kolory z konkretnej puli barw; daje to gwarancje powodzenia.

pixel