Opinie o Nas
2018-01-24

Deszczownica, czyli zwiększamy luksus i komfort kąpieli

Nowoczesna łazienka to wnętrze, które z jednej strony powinno charakteryzować się maksymalną funkcjonalnością, a z drugiej strony być pomieszczeniem atrakcyjnym pod względem sposobu jego wykończenia i wyposażenia. Jeśli marzysz właśnie o takiej łazience, zastanów się nad możliwością zastąpienia klasycznej słuchawki prysznicowej nowoczesną i niezwykle elegancką deszczownicą. Czym jest deszczownica, jakie są jej wady i zalety, jak o nią dbać i kiedy po nią sięgać? Jeżeli interesują Cię odpowiedzi na tego typu pytania, znajdziesz je w dalszej części tego tekstu.


Czym jest deszczownica?


To element prysznica, który podobnie jak klasyczna słuchawka prysznicowa, służy rozproszeniu strumienia wody. Dzięki deszczownicy uzyskasz efekt padającego deszczu – stąd jej nazwa, co jest nie tylko niezwykle efektowne, ale i bardzo praktyczne, jeśli chodzi o komfort kąpieli oraz ilość zużywanej w jej trakcie wody.


kabina prysznicowa z deszczownicą


W sprzedaży znajdziesz wiele modeli deszczownic wyposażonych w różne funkcjonalności, opcje rozpraszania i podświetlania strumienia wody. Najpopularniejsze modele tego typu sprzętu to deszczownice podtynkowe (najczęściej naścienne), prysznicowe (zamiast słuchawki prysznicowej) i sufitowe (najpopularniejsze i najbardziej efektowne z uwagi na niezwykle nowoczesny sposób ich wykonania).


Wady i zalety deszczownic


Największym plusem tego typu wyposażenia łazienkowego, prócz jego niezwykle estetycznego i nowoczesnego wyglądu, jest oferowany przez nie komfort kąpieli. Jeśli dysponujemy deszczownicą, codzienny prysznic przestaje być koniecznością, a staje się prawdziwą przyjemnością. Dzięki możliwości regulacji strumienia wody i jego większego rozproszenia, krople wody nie tylko myją, ale i delikatnie masują ciało, co gwarantuje niebywałą frajdę z każdej kąpieli.


deszczownica kaskadowa Rea Rainforce

Deszczownica kaskadowa

Jedyną dostrzegalną wadą deszczownicy, zwłaszcza modeli umieszczonych na suficie, jest konieczność zmoczenia całej powierzchni ciała podczas kąpieli. Dla pań, które nie chcą zamoczyć włosów, może stanowić to pewien problem. Warto również pamiętać, że choć deszczownice przyczyniają się do mniejszego zużycia wody, to jednak w domach, w których wodę trzeba podgrzewać, by wziąć ciepły prysznic, trzeba zaopatrzyć się w bojler o nieco większej pojemności.


Kiedy wybrać deszczownicę?


Elegancka deszczownica to idealny wybór dla każdej nowocześnie urządzonej łazienki, a także dla tych wszystkich osób, które preferują kąpiel pod prysznicem. Jeśli lubisz długie kąpiele w wannie, wciąż możesz zdecydować się na deszczownicę – ta przyda się wówczas, gdy będziesz chciał/chciała się schłodzić lub wziąć szybki prysznic po treningu.


Deszczownica Kohlman Axis R35


Jak dbać o deszczownicę?


Podobnie jak inne elementy wyposażenia łazienkowego wykonanego z wysokiej klasy stali nierdzewnej wykończonej chromem, eleganckie deszczownice również wymagają odpowiedniego traktowania.Do ich pielęgnacji używamy wyłącznie środków czystości przeznaczonych do mycia elementów chromowanych i stalowych, robimy to przy pomocy miękkich ściereczek, które nie porysują powierzchni deszczownicy, a jeśli zajdzie ona osadem, usuwamy go, sięgając po specjalne środki odkamieniające.


Przykładowe modele deszczownic pasujące do nowocześnie urządzonej łazienki:


  • Deszczownica Blue Water Ultra Slim BW-KW.20 – to przykład ultra płaskiej deszczownicy z regulacją kąta nachylenia, przeznaczonej do montażu sufitowego lub ściennego, wyróżniającej się modnym, nowoczesnym wyglądem i perfekcyjnym, niezwykle estetycznym wykonaniem.
  • Deszczownica Kohlman Axis R40 – okrągła deszczownica przeznaczona do montażu ściennego, wykonana z wytrzymałego mosiądzu pokrytego grubą warstwą chromu. Idealny wybór do łazienki wyposażonej w wannę. W tym przypadku deszczownica stanie się alternatywą dla klasycznej słuchawki prysznicowej, zwiększając funkcjonalność wanny o opcję prysznicu.
  • Głowica natryskowa Teka Spa2 250 Ultra Slim – elegancka i niedroga głowica natryskowa. Stanowi idealny wybór dla niewielkich, nowocześnie urządzonych łazienek z oddzielną kabiną prysznicową lub częściowo zabudowaną wanną. Deszczownica wyróżnia się modnym, nowoczesnym wyglądem, łatwością obsługi i montażu.

Zobacz pełen asortyment nowoczesnych deszczownic w naszym sklepie: http://www.fajnalazienka.com/pol_m_baterie_deszczownice-441.html

pixel