Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 50,00 zł
2019-01-31

Dlaczego warto zamontować deszczownicę?

Zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych łazienkach coraz częściej montuje się modne deszczownice. To doskonałe rozwiązanie, które rozprasza strumień wody w taki sposób, że jest on podobny do padającego deszczu. Najczęściej wybierane są modele okrągłe lub kwadratowe, a sposób ich montażu uzależniony jest od posiadanej instalacji.

Nowoczesny system prysznicowy

Najczęściej deszczownię zakłada się w momencie remontu łazienki oraz instalacji nowej baterii. Takie rozwiązanie pozwala na zamontowanie jej podtynkowo lub natynkowo. Deszczownica jest jednym z elementów baterii prysznicowej lub też prysznicowo-wannowej i zawsze jest wyposażona także w słuchawkę natryskową. Wielkość deszczownicy warto dobrać i do swoich potrzeb, i do wielkości miejsca. Ono też powinno determinować kształt deszczownicy. W wersji natynkowej dodatkowa deszczownica montowana jest na drążku.

DESZCZOWNICA KOHLMAN AXIS R35

Deszczownica natynkowa – wygodne rozwiązanie

Wiele osób traktuje deszczownicę jako dużą słuchawkę ręczną. Dzięki temu że możemy nią swobodnie manipulować, ustawiać pod odpowiednim kątem, odpowiada ona na potrzeby różnych użytkowników. Wiele zależeć będzie oczywiście od tego, czy zamocujemy ją na uchwycie czy też na drążku. Na rynku dostępne są również systemy z montowaną na stałe głowicą, która jest połączona z baterią natynkową. W takim wypadku potrzebna jest dodatkowa słuchawka natryskowa.

deszczownica

Podtynkowa instalacja

Coraz więcej osób decyduje się na chowanie całych instalacji w ścianach. Na zewnątrz pozostają jedynie elementy baterii oraz słuchawki i deszczownice. To niezwykle nowoczesne rozwiązanie. Sama deszczownia ma w takim wypadku stałą wysokość. Całą instalację podtynkową oczywiście najlepiej jest montować podczas budowy lub też poważnego remontu.
Samo działanie deszczownicy oparte jest przede wszystkim na tworzeniu charakterystycznego strumienia wody. Przypomina on padający deszcz, jest miękki i przyjemny, a szeroka słuchawka sprawia, że obejmuje całe ciało. To doskonała opcja dla wszystkich tych, którzy lubią tego typu doznania. Nowoczesne deszczownice mają również regulację rodzaju strumienia od delikatnego i lekkiego aż po silny. Dzięki temu można zadbać o masaż ciała lub też zaserwować sobie delikatną mgiełkę. Poza tym niektóre marki montują również różne źródła światła, a futurystyczne produkty mogą być sterowane specjalną aplikacją na smartfony.  

DESZCZOWNICA KOHLMAN EXCELENT Q30

Jaką deszczownicę wybrać?

Choć z pewnością najmocniej będziemy skupiać się na sposobie montażu deszczownicy oraz jej kształcie, warto również zwrócić uwagę na to, czy będzie ona na stałe montowana czy też pozwoli nam na dostosowanie wysokości i kąta padania do naszych potrzeb. Z założenia jednak deszczownica powinna mieć stały punkt zamocowania na ścianie, ponieważ ułatwia to codzienną kąpiel. Dlatego właśnie najlepiej od razu kupić kompletną baterię ze wszystkimi systemami, jakich potrzebujemy, by instalacja była praktyczna i estetyczna, a prysznic przyjemny. Temu służy i odpowiednia wysokość, i kształt, i regulacja siły strumienia. Dodatkowe elementy takie jak podświetlenie mogą dodatkowo wprowadzić ciekawy klimat.

Polecane

Deszczownica Kohlman Q25

Deszczownica Kohlman Q25

834,00 zł brutto/1szt.
pixel