Opinie o Nas
2019-02-22

Jak wybrać szafkę łazienkową?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy łazienka to na pewno bardzo wymagająca przestrzeń użytkowa w naszym domu, bądź mieszkaniu. Sama łazienka przestała bowiem być tylko miejscem podstawowych zabiegów higienicznych, a staje się coraz częściej przestrzenią relaksu, strefą SPA. Poza tym przy wyborze odpowiednich elementów trzeba wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich użytkowników, aspekty praktyczne, ale też te estetyczne.

Łazienka w stylu nowoczesnym

Meble łazienkowe oczywiście muszą odpowiadać na pewne potrzeby – muszą być praktyczne, pomieścić to wszystko, co chcemy schować, ale niezwykle ważne jest również to, by rewelacyjnie się prezentowały. Na rynku znajdziemy cały szereg różnych produktów, które wpasują się w nowoczesną stylistykę, wykorzystują proste bryły, gładkie powierzchnie często o wysokim połysku a także na przykład modne oświetlenie LED. Z zasady szafki mogą zagospodarować przestrzeń pod umywalką, mogą mieć postać wysokich słupków lub też wiszących modnych propozycji. Poza pięknym wyglądem warto zadbać o ergonomię w łazience, by o kolejne elementy się nie obijać, a mieć wszystkie rzeczy w zasięgu ręki.SZAFKA ŁAZIENKOWA SANITTI LIRAPrzede wszystkim jednak szafki łazienkowe to cała paleta modeli wzorów i kolorów. To propozycje nawiązujące do klasyki, jak i ciekawego designu. Dzięki temu szafki łazienkowe są w stanie zmienić aranżację wnętrza, przyciągają fakturami i kształtami. Poza tym są produkowane z najwyższą starannością z materiałów o podwyższonej odpornością na wilgoć. Dzięki temu możemy być pewni, że ani temperatura, ani woda nie wpłyną na funkcjonalność i wygląd szafek nawet przy dłuższym stosowaniu.

Jakie szafki do łazienki są dostępne?

W modzie w dalszym ciągu jest drewno. Szafki łazienkowe z tego materiału świetnie sprawdzają się zarówno w stylizacjach nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Naturalny kolor bardzo dobrze wygląda z płytkami o wysokim połysku i rewelacyjnie wpisuje się w trendy skandynawskie. Poza tym szafki łazienkowe wykorzystują szkło, oświetlenie LED oraz lustra, które w doskonały sposób optycznie powiększają wnętrze i są w stanie nadać mu inny kształt. Z drugiej strony designerskie, niemal futurystyczne szafki łazienkowe przykuwają uwagę i mogą odświeżyć klasyczną aranżację.

Szafka łazienkowa ANTADO WAVE VA-140/80/2-U164+UCS-LY-80 GRAFIT MAT

Szafka łazienkowa Antado Wave

Planując rozmieszczenie szafek do łazienki, oczywiście bardzo dokładnie trzeba przemyśleć, co nam się zmieści, a z czego musimy zrezygnować. Wiele osób decyduje się obecnie na montaż blatu pod umywalką oraz szafki wiszące na przykład wykorzystujące duże lustrzane tafle zamiast klasycznych frontów. Takie rozwiązanie dwa w jednym będzie nie tylko praktyczne, ale powiększy łazienkę. Poza tym coraz częściej w łazienkach spotykamy się z całymi kompozycjami szafek, które w przemyślany sposób łączą różne przestrzenie przechowywania – półki, cargo, kosze na brudną bieliznę czy szuflady. Takie modułowe podejście do umeblowania łazienki będzie niezwykle ciekawym rozwiązaniem szytym na miarę naszych potrzeb.

Polecamy również nasze poprzednie wpisy na temat łazienki: Dlaczego warto zamontować deszczownicę?  Kabina na miarę potrzeb, i wiele innych!

Polecane

Szafka łazienkowa Sanitti Lira 80 LS-80/44/SVS z blatem z kryształkami

Szafka łazienkowa Sanitti Lira 80 LS-80/44/SVS z blatem z kryształkami

2 515,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 2 515,00 zł/1szt.Cena regularna 2 794,00 zł brutto/1szt.
pixel