Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 50,00 zł
2019-01-31

Kabina na miarę potrzeb

W nowoczesnych łazienkach niezmiennie królują kabiny prysznicowe. To doskonałe rozwiązanie również do niewielkich i nietypowych wnętrz, a różne rozmiary oraz kształty idealnie wpisują się w przestrzeń oraz potrzeby całej rodziny. Zazwyczaj najważniejszym kryterium staje się ten pierwszy i spośród dostępnych wymiarów kabin prysznicowych Radaway takich jak 75x90, 90x90, 80x100, kształtów oraz rozwiązań technologicznych wybieramy doskonałe i sprawdzone rozwiązania.

Wielkość, kształt, materiał

Kabina prysznicowa to najczęściej montowane urządzenie w łazience. Przede wszystkim zapewnia wygodne miejsce do wykonania różnych czynności higienicznych, ale z drugiej wykorzystuje nawet ograniczoną przestrzeń. W ofercie Radaway znaleźć można cały szereg produktów, które będą nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne, pozwolą w komfortowych warunkach wziąć prysznic, a także nie ograniczają miejsca w łazience. Niezmiennie ważne powinno być także pozostawienie odpowiedniej ilości miejsca przy kabinie.

KABINA PRYSZNICOWA RADAWAY PREMIUM PLUS C/D, PROFIL CHROM

 

Wymiary do każdej łazienki

W standardzie większość kabin Radaway ma rozmiar 80x80 cm, choć można znaleźć również inne propozycje. Często wybierane są również modele o wymiarach 75x90 cm. Przede wszystkim w tej opcji kabina będzie pasować nawet do małej łazienki, a zapewni komfort oraz pozwoli zamontować siedzisko czy uchwyty dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Dlatego właśnie standardowe kabiny są najpopularniejsze zarówno w wersji kwadratowej, jak i zaokrąglonej.
Większe propozycje o długości boku 90 cm sprawdzą się w większych łazienkach. To niezwykle komfortowa i przestronna kabina, która bardzo często jest montowana bez brodzika. Prostokątne, duże modele o wymiarach 80x100 sprawdzają się najczęściej, gdy dysponujemy większą przestrzenią o nietypowym kształcie. To również doskonała opcja, gdy decydujemy się na montaż na przykład hydromasażu lub deszczownicy.

kabina prysznicowa na miare potrzeb

Jaką kabinę wybrać?

Dylematy związane z wielością kabiny niewątpliwie są najprostsze do rozwiązania. Z wielu względów wynikają po prostu z pewnego kompromisu pomiędzy wymiarami łazienki oraz naszymi potrzebami. Warto pamiętać również o tym, że należy zostawić odpowiednią ilość miejsca przed samą kabiną, by móc z niej bez problemu korzystać. W niewielkich wnętrzach sprawdzają się więc drzwi przesuwne. Ważnym aspektem staje się również to, czy decydujemy się na zakup kabiny z brodzikiem, czy też stawiamy na montaż bezpośrednio na podłodze. Niezwykle istotne będzie idealne dobranie kabiny i brodzika, by całość była funkcjonalna. Nowoczesne modne aranżacje promują montaż bezpośrednio na przygotowanej posadzce. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale również optycznie powiększa łazienkę i również sprawdza się przy zagospodarowaniu wnęk. Dodatkowo należy zadbać o przygotowanie podłoża oraz montaż syfonu. Nie w każdym wnętrzu taka instalacja będzie możliwa. Standardowo więc spotykamy kabiny z niskim brodzikiem. To rozwiązanie estetyczne i ekonomiczne, nie wymaga również skomplikowanych prac remontowych i montażowych, a antypoślizgowa powierzchnia daje poczucie bezpieczeństwa.

KABINA PRYSZNICOWA RADAWAY EOS KDD-B
pixel