Opinie o Nas
2017-11-17

Styl minimalistyczny w łazience

Na przestrzeni ostatnich lat, minimalizm w urządzaniu wnętrz cieszy się ogromną popularnością. Styl dumnie zagościł nie tylko w kuchniach i salonach, ale również w łazienkach, zapewniając właścicielom poczucie przestronności, prostoty i funkcjonalności zastosowanych rozwiązań.

Małe, ale przestronne

Styl minimalistyczny inspiracje czerpie z estetyki japońskiej, w których ascetyczna forma oraz stonowana kolorystyka odgrywają pierwszoplanową rolę. Na ergonomiczną przestrzeń w decydującym stopniu wpływa wizualna przestronność, którą zawdzięcza się umiejętnej eliminacji przedmiotów niepotrzebnych, powodujących aranżacyjny chaos. To właśnie mając na uwadze minimalistyczne projekty wnętrz, tworzy się sprzęty, których znakiem rozpoznawczym są liczne udogodnienia, znajdujące przełożenie nie tylko na komfort użytkowania, ale również oszczędność wody, energii z zachowaniem należytego standardu higieny.

Szafka łazienkowa Oristo z serii Silver

Najważniejszy trik

Podstawową ideą minimalistycznej łazienki jest zatem takie zagospodarowanie przestrzeni, aby ukryć niepotrzebne elementy wyposażenia. Jednak nie może to się odbyć ze szkodą dla ograniczenia miejsca i ilości wpadającego do pomieszczenia światła. Dlatego królują w nich duże, gładkie płytki, podtynkowe instalacje, a szafki łazienkowe charakteryzują się geometrycznym designem. Przeglądając wybrane projekty minimalistycznych aranżacji, można odnieść wrażenie, że są one pozbawione elementów dekoracyjnych, zaś wykorzystane dodatki kolorystyką i formą nawiązują do podstawowych elementów jej wyposażenia.

Wyposażenie

Uzupełnieniem minimalistycznego wnętrza są odpowiednio dobrane meble łazienkowe, które wpisując się w założenia stylu, są pozbawione niepotrzebnych akcesoriów oraz elementów dekoracyjnych. Taki efekt pozwolą nam uzyskać szafki łazienkowe o pojemnych szufladach bądź półkach, które z racji swojej pakowności, umożliwią przechowywanie kosmetyków oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Oszczędną formą wyróżniają się meble łazienkowe Oristo, np. z kolekcji Silver, której bogata seria produktów pozwoli wybrać szafki dostosowane do osobistych potrzeb.

Szafka łazienkowa Oristo Silver z lustrem

Do minimalistycznego wnętrza równie dobrze sprawdzą się meble łazienkowe Antado, zaprojektowane tak, aby sprostać aspektom estetycznym, jak i funkcjonalnym. Duża różnorodność, prostota zastosowanych form oraz uniwersalna kolorystyka to cechy szczególne kolekcji tego producenta. Podwyższony standard, niekwestionowana pojemność, system cichego domyku oraz wysokie walory wizualne – to niewątpliwe atuty, które przemawiają na ich korzyść. Warto zwrócić uwagę na meble z serii Antado Variete czy ekskluzywnej kolekcji Sycylia.

Szafka łazienkowa z umywalką Antado Variete

Kubistyczną formę odnajdziemy również w kolekcjach innych producentów. Dobrą propozycję stanowią meble łazienkowe Elita, które łączą design z codzienną praktycznością. Ciekawe wzornictwo odpowiadające najnowszym trendom w aranżacjach oraz zastosowanie wysokogatunkowych materiałów to podstawowe atuty, jakimi niezaprzeczalnie charakteryzują się poszczególne kolekcje.

Szafka łazienkowa Elita

pixel