Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 50,00 zł
2017-07-06

Zasady pielęgnacji wanien i brodzików akrylowych

Wanny i brodziki należące do produktów akrylowych wymagają odpowiednich zasad użytkowania i sposobów pielęgnacji, dbania o ich czystość, stosowania odpowiednich środków czystości.

wanna akrylowa

Użytkownicy tych wyrobów powinni, więc pamiętać o następujących zasadach:

1) Wanny i brodziki powinny być myte po każdym użytkowaniu, każdej kąpieli, czyli przetarte miękką szmatką z płynem do kąpieli lub do mycia naczyń, dobrze spłukane wodą i wytarte do sucha miękką szmatką.  

2) Większe zabrudzenia, plamy po mydle, kamień można usunąć za pomocą pasty do zębów, ciepłej wody z octem lub z cytryną albo za pomocą zakupionych odpowiednich, specjalistycznych środków do mycia akrylu.  

3) Wyroby z akrylu nie powinny być myte za pomocą ostrych ścierek, gąbek, mleczek, proszków do szorowania, bowiem mogą one powodować zarysowania i zmatowienia. Środki do mycia nie powinny też zawierać amoniaku, acetonu, alkoholu.  

4) Trzeba unikać palenia papierosów w łazience, uważać na rozgrzane przedmioty – suszarki, lokówki, mogą one bowiem zdeformować powierzchnię wanny, ponieważ akryl nie jest odporny na bardzo wysokie temperatury. 

5) Należy też uważać, aby nie zarysować powierzchni akrylowych ostrymi przedmiotami oraz nie wlewać ostrych środków chemicznych, mogą one zmatowić wannę lub zdeformować ją.  

6) Wszelkie drobne pęknięcia, zarysowania, zadrapania, zmatowienia można jednak usunąć z wanien akrylowych przy pomocy zestawu do renowacji. Użytkownicy, którzy będą przestrzegali wymienionych zasad mogą cieszyć wybranymi produktami z akrylu – wanien, brodzików, których powierzchnie będą gładkie i lśniące.

pixel