Opinie o Nas
2017-10-24

Kabiny prysznicowe typu walk-in - nowoczesne rozwiązanie do łazienki

Niekwestionowana uniwersalność wykorzystania i wkomponowania w każdy rodzaj łazienki – bez względu na jej metraż – to niewątpliwe atuty, które przemawiają na korzyść kabin prysznicowych typu walk-in, które na przestrzeni ostatnich lat cieszą się ogromną popularnością. Co wpływa na budowanie tej rosnącej sławy? Przede wszystkim możliwość optymalnego rozplanowania poszczególnych stref łazienkowych, z zaprojektowaniem ich poszczególnych funkcji. Z uwagi na swoją prostą, ale szalenie efektowną postać, eksponuje wszystkie elementy wystroju wnętrza. Co ważne, jej obecność nie przytłacza przestrzeni, a umiejętnie ją dopełnia. Nie narzuca określonej stylistyki, ale pokornie podporządkowuje się wszystkim detalom. Ze względu na swoją uniwersalną konstrukcję, świetnie komponuje się w obszernych, przestronnych wnętrzach, jak również w ograniczonych metrażowo pomieszczeniach. Wszystko to sprawia, że kabiny prysznicowe walk-in stanowią najbardziej uniwersalne rozwiązanie w branży łazienkowej, ciesząc się sympatią wielu zadowolonych klientów.

Dlaczego walk-in? Co to w ogóle znaczy?

Mianem kabiny prysznicowej walk-in określamy dużą taflę szkła, pozbawioną ruchomych elementów bądź drzwi. Stanowi konstrukcję składającą się z kilku płaszczyzn czystego szkła, dopełniając przestrzeń każdej łazienki. Ukierunkowane na funkcjonalność i wygodę korzystania. Aby jednak zwiększyć komfort jej użytkowania, warto zapewnić system odpowiedniego ogrzewania i wentylacji, chroniąc tym samym przed nadmiernym nagromadzeniem się pary wodnej we wnętrzu.


Kabina [rysznicowa walk-in Radaway Modo New I

Prostota – użytkowania i montażu

Kabina walk-in może być umiejscowiona zarówno w środkowej części pomieszczenia, jak również pomiędzy dwiema ściankami. Sam montaż nie powinien nastręczyć zbyt wielu trudności, albowiem polega na przytwierdzeniu tafli do ściany lub podłogi za pomocą specjalnych profili. Co więcej, tego typu kabiny gwarantują przestronność. Lekka konstrukcja zapewnia wnętrzu subtelność, nie skupiając na sobie wzroku domowników czy odwiedzających gości. Brak wysokiego brodzika jeszcze bardziej potęguje te odczucia. Świetnym tego przykładem mogą być kabiny prysznicowe Radaway EOS II Walk-in, zapewniające montaż na podłodze. Zastosowany system licznych uszczelek oraz listew progowych z łącznikami odprowadzającymi wodę, jest gwarantem szczelności – w każdej sytuacji.

Czyste i przejrzyste

Tradycyjne kabiny prysznicowe obfitują w szereg niezliczonych zakamarków i zagłębień, sprzyjających osadzaniu się brudu. Modele marki Radaway, z serii Euphoria Walk-in są wyposażone w polimerową powłokę „Easy Clean”, dzięki której krople wody osadzając się na szkle, nie tworzą zacieków. W rezultacie, utrzymanie czystości w łazience jest nie tylko prostsze, ale również przyjemniejsze.

Kabina prysznicowa walk-in Radaway Euphoria

Prosta i zarazem uniwersalna konstrukcja kabin prysznicowych walk-in umożliwia zaprojektowanie wygodnego salonu kąpielowego dla wszystkich domowników – również tych starszych i schorowanych. Nie ma znaczenia wielkość pomieszczenia ani stylistyka przestrzeni. W każdym przypadku jej unikatowa konstrukcja doskonale dopełni aranżację, nie zakłócając panujących w niej proporcji.

pixel