Opinie o Nas

Syfony umywalkowe

( ilość produktów: 31 )

Podstawowym elementem każdego urządzenia instalacji sanitarnej jest syfon. System zamknięcia wodnego pełni funkcję bariery przed przedostawaniem się gazów ściekowych z kanalizacji do pomieszczenia. Przykry zapach zatrzymywany jest przez zgromadzoną w syfonie wodę.

Syfon metalowy

Dla prawidłowego funkcjonowania systemu stosuje się zamknięcie wodne o wysokości 75mm lub większej. W naszej ofercie znajdziecie Państwo syfony umywalkowe, brodzikowe, wannowe oraz kompletne odpływy liniowe do kabin walk-in. Wśród dostępnych znajdują się popularne modele z tworzywa sztucznego, jak i nieco droższe, ale bardziej wytrzymałe modele o korpusie metalowym. W sprzedaży także przyłącza elastyczne i korki klik-klak. Sklep Fajnelazienki.pl poleca produkty o korzystnym stosunku jakości do ceny. Szeroka gama artykułów ułatwia dokonanie wyboru.

Syfony umywalkowe – obowiązkowy element w każdej łazience

Aranżacja łazienki w głównej mierze zależy od jej właściciela. Z wielu dodatków można zrezygnować albo zastąpić je innymi. Jednak w przypadku syfonów umywalkowych jest to niemożliwe. Tylko wybierając te najwyższej jakości, można mieć pewność, że będą one wytrzymałe, solidne i nie będzie potrzeby wymiany ich za kilka lat. Syfony umywalkowe wpływają także na ogólną jakość korzystania z łazienki. Ich głównym zadaniem nie jest tylko zapobieganie cofania się wody i umożliwianie spływania tej brudnej do rur, ale i minimalizowanie ryzyka wystąpienia przykrych zapachów, które szybko rozniosłyby się po całej łazience, gdyby syfon nie był właściwie dopasowany.

Syfon umywalkowy wykonany z metalu

Do najczęściej wybieranych syfonów umywalkowych zalicza się te wykonane z metalu i to właśnie one królują w naszej ofercie. Syfon umywalkowy jest nieco droższy od tych wykonanych z tworzywa sztucznego (które swoją drogą także posiadamy w sklepie internetowym), ale cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością i jest doskonałą inwestycją na długie lata. Syfon umywalkowy z metalu polecany jest przede wszystkim osobom, które nie planują częstych zmian aranżacji i remontów swojej łazienki. Do wyboru pozostają również modele z elastycznymi przyłączami oraz korkami typu Click-Clack.

Syfon do umywalki – wszystkie niezbędne elementy

Syfon do umywalki składa się z wielu drobniejszych elementów i wszystkie z nich bez problemu znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Doskonały stosunek jakości do ceny oraz możliwość zakupu wszystkiego w jednym miejscu sprawia, że skompletowanie akcesoriów niezbędnych podczas remontu lub wyposażania łazienki staje się jeszcze łatwiejsze.

Syfony do umywalki – rodzaje

Syfony do umywalki można podzielić nie tylko ze względu na materiał, z którego są wykonane, ale także na kształt i tym samym na dokładniejszą funkcję, jaką pełnią. Dwa najpopularniejsze i dostępne także u nas warianty to syfon butelkowy i rurowy. Syfon butelkowy najłatwiej można wyobrazić sobie jako pionową konstrukcję, w której zbiornik na wodę umieszczony jest na samym jej dole. Natomiast około kilku centymetrów wyżej znajduje się rura, którą woda odprowadzana jest do kanalizacji. Taki model proponuje się do małych łazienek, ponieważ zajmuje niewiele miejsca. Syfon rurowy ma nieco inną konstrukcję. W uproszczeniu można wyobrazić go sobie jako rurę wygiętą w literę „u”. Nie posiada oddzielnego zbiornika na wodę, gdyż ta zbiera się w jego najniższym punkcie.

pixel