Opinie o Nas

Brodziki prysznicowe

( ilość produktów: 570 )

Do większości nowoczesnych łazienek doskonale pasuje prysznic – nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jest prosty w obsłudze, a w wielu przypadkach pozwala również na oszczędzanie wody. Do tradycyjnej kabiny potrzebny jest jednak dobrze dopasowany brodzik (np. taki jak firmy Radaway), który pozwoli każdemu na wygodne korzystanie z możliwości brania prysznica. Brodziki mogą być zarówno płaskie, jak i głębokie, z wygodnymi miejscami do siedzenia – wybór zależy jedynie od naszych potrzeb i gustu.

Brodziki pod prysznic i do kabiny prysznicowej

Wybierając brodziki z naszej oferty warto pod uwagę brać kabiny prysznicowe – ich wielkości oraz kształty. Brodziki mogą mieć zarówno kształt prostokąta, jak i kwadratu, a także liczne zaokrąglenia. Wybierany rozmiar zależy w dużej mierze od tego, jakiej wielkości kabinę planujemy mieć oraz jak rozplanowany jest rzut łazienki, aby całość była wygodna do zamontowania.

Brodzik pod prysznic

Właściciele małych łazienek bardzo często rezygnują z posiadania wanny, na rzecz prysznica. Jest to ogromna oszczędność miejsca, czasu, a także wody. Jednak decydując się na zakup kabiny, należy odpowiednio dobrać do niej brodzik pod prysznic. Wszystko zależy od tego, czy kupimy prysznic narożny, czy też tradycyjny. Najlepiej, jeśli oba produkty pochodzą od tego samego producenta. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że będą do siebie pasowały. Do wyboru jest wiele różnych modeli. Różnią się wymiarami, głębokością, a także materiałem, z jakiego są wykonane.

Brodziki pod prysznic  rodzaje materiałów

Najpopularniejszym materiałem, z jakiego są wykonane brodziki pod prysznic, jest akryl. Wyróżnia się lekkością, ma gładką i przyjemną dla skóry powierzchnię. Jest podatny na uszkodzenia, jednak można je zakryć przy pomocy płynnego akrylu. Do usuwania zabrudzeń, nie wolno stosować środków zawierających substancje ścierne, gdyż mogą doprowadzić do zmatowienia powierzchni. Kolejnym dość często stosowanym materiałem jest konglomerat. Charakteryzuje się on wysoką odpornością na zarysowania, odpryski i inne uszkodzenia mechaniczne. Brodziki z nich wykonane prezentują się estetycznie i świetnie pasują do łazienek urządzonych w stylu nowoczesnym. Powierzchnia ich jest gładka i miła w dotyku. Dodatkowo jest odporna na zabrudzenia i rozwój mikroorganizmów.

Brodzik płytki

Aby nadać łazience nowoczesnego wyglądu warto wybrać brodzik płytki. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawać się większe i bardziej przestronne. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w małej, jak i w dużej łazience. Oprócz tego ogromną zaletą takiego brodziku jest możliwość stworzenia bezstopniowego wejścia do kabiny. Jest to bardzo wygodne i komfortowe, szczególnie dla osób starszych. Ułatwia to wchodzenie i wychodzenie spod prysznica, a także minimalizuje możliwość poślizgnięcia się, czy też potknięcia. Ich dodatkową zaletą jest łatwość utrzymania w czystości.

Brodziki głębokie

Dla osób, które ze względu na małą powierzchnię łazienki, muszą zrezygnować z wanny, ale chcą mieć, choć jej małą namiastkę doskonałym wyborem będą brodziki głębokie. Umożliwią one kąpiel dziecka, czy też psa, a także namoczenie prania. Niektóre modele mają wbudowane siedzisko, które może być wykorzystane jako półka na szampon, czy też płyn do kąpieli. Istnieje możliwość zakupu brodzika ze styropianową obudową, co daje możliwość wykończenia go płytkami ceramicznymi pasującymi do stylu łazienki. Jeśli jednak nie mamy na to ochoty, można wybrać taki, który posiada gotową, plastikową osłonę.

pixel