Opinie o Nas
Darmowa dostawa od 50,00 zł
2021-08-30

Jaki syfon do niskiego brodzika?

Niski brodzik w łazience wymaga odpowiedniego osprzętu i akcesoriów. Jaki syfon sprawdzi się najlepiej w przypadku niskiego brodzika? Dowiedz się z poniższego artykułu.

Niski brodzik - jakie są wady i zalety?

Dzięki swej budowie niskie brodziki zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania. W modelach tych znika bowiem ryzyko potknięcia się o zbyt wysoki próg. Gwarantują też łatwy dostęp do kabiny i pozwalają na zastosowanie w niej udogodnień, np. postawienie taboretu. Nie wymagają mocowania na stałe do ściany, co zwiększa możliwości dopasowania akcesorium do indywidualnych potrzeb. Brak wyraźnych wgłębień i zakamarków, a także mniejsza powierzchnia sprawiają, że niski brodzik jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Dzięki tym zaletom i właściwościom niski brodzik stanowi szczególnie polecany wybór do łazienek, z których korzystają osoby starsze lub dzieci. Pięknie prezentuje się zwłaszcza w nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeniach.

Poza wieloma zaletami niski brodzik ma również wadę. Jest nią konieczność zapewnienia odpowiedniego miejsca na odpływ. Armatura ta nie jest wysoka, nie wymaga wsporników czy nóżek, co sprawia, że niekiedy może wystąpić problem z miejscem na odpływ. Nie we wszystkich mieszkaniach można się bowiem podkopać na taką głębokość, aby woda spływała swobodnie.

Syfon brodzikowy Radaway HS1 do brodzików Kyntos i Teos

Syfon brodzikowy Radaway HS1 do brodzików Kyntos i Teos

Jaki syfon do niskiego brodzika wybrać?

Syfony brodzikowe stanowią ważny element każdej łazienki z brodzikiem. Służą do usuwania brudnej wody, a przy tym eliminują gazy i zapachy wydostające się z kanalizacji. Bez nich woda zalegałaby w jednym miejscu, co w krótkim czasie doprowadziłoby do nieprzyjemnych zapachów w łazience. Dlatego właściwy dobór syfonu do brodzika jest tak ważny.

Wybierając akcesoria łazienkowe do niskiego brodzika, należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Syfon powinien idealnie pasować pod względem rozmiaru do brodzika, zwłaszcza w zakresie wysokości oraz wielkości otworu w armaturze. Jeśli zależy Ci na łatwym utrzymaniu higieny w syfonie, zdecyduj się na modele czyszczone od góry. Zwróć uwagę na jakość materiałów i precyzyjne spasowanie produktu. Ważną kwestią jest też przepustowość natrysku, w szczególności w przypadku kabiny prysznicowej z hydromasażem.

Do niskich brodzików najlepiej wybrać specjalne modele o mniejszej wysokości, takie jak syfony brodzikowe Radaway. Ich wysokość wynosi jedynie 4 cm. Przepustowość i średnica otworu odpływowego gwarantują natomiast sprawne odprowadzanie wody.

Kratka do brodzika antracytowa stalowa Kyntos Radaway HKA-64

Kratka do brodzika antracytowa stalowa Kyntos Radaway HKA-64

Jak zamontować syfon do niskiego brodzika?

Montaż syfonu w niskim brodziku nie należy do trudnych zadań. Najpierw konieczne jest odpowiednie wypoziomowanie i ustawienie brodzika na wylewce. Po upewnieniu się, że wszystko pasuje, konieczne jest przygotowanie instalacji. W tym celu należy połączyć syfon z instalacją kanalizacyjną przy użyciu elastycznej rury. Górną część syfonu trzeba zamocować do brodzika, a w odpływie należy umieścić koszyczek i pokrywę. Po zakończeniu montażu konieczne jest przetestowanie, czy podłączenie kanalizacyjne działa bezproblemowo i jest szczelne. Jeśli tak, to można uszczelnić silikonem styk brzegów brodzika ze ścianami.

pixel